półśpiochy

Lista kontrolna torby szpitalnej dla mamy i jakie ubranka spakować dla niemowlaka?

Sporządzanie listy kontrolnej torby do szpitala może być niepotrzebnie przytłaczającym doświadczeniem. Sam poród jest przecież czymś stresującym, a zarazem pięknym wydarzeniem dla przyszłej mamy. Co jeśli spakujesz za dużo? A jeśli nie masz wszystkiego, czego potrzebujesz?

Nasz system pakowania na 2 torby eliminuje stres, dając Ci listę kontrolną torby szpitalnej, która utrzyma Twoje rzeczy w porządku, porządek w sali szpitalnej i pomoże Ci upewnić się, że masz wszystkie niezbędne rzeczy dla siebie i dziecka! W tym śpiochy, pledy, otulacz, koszule nocną, chusteczki i inne niezbędne przedmioty.

Kiedy pakować torbę szpitalną do porodu?

Chociaż nie ma potrzeby sporządzania listy kontrolnej torby szpitalnej dla mamy pod koniec pierwszego trymestru, nie ma też „złego” czasu na wykonanie tego zadania. Poza przedmiotami z ostatniej chwili, takimi jak okulary, ładowarki do telefonów i szczoteczki do zębów, większość kobiet pakuje swoje torby w około 36 lub 37 tygodni ciąży.

W ten sposób są gotowe, by wziąć torbę i iść do szpitala, jeśli zaczną rodzić wcześniej niż przewidywany termin. Kiedy jesteś gotowa, aby się zorganizować i zacząć pakować, warto mieć „listę kontrolną torby szpitalnej”.

Jakiego rodzaju torby powinienem użyć?

Uwielbiamy plecaki na pieluchy ze względu na wszystkie woreczki i kieszenie, jakie w nich znajdziemy! Ale czy plecak jest wystarczająco duży na torbę szpitalną? Nauczymy Cię pakować 2 torby, szczerze mówiąc, wybierz te większe z wieloma kieszeniami i przegródkami.

Liczy się przede wszystkim to, że dzięki temu łatwo zorganizujesz torbę. Będziesz wiedzieć gdzie są Twoje rzeczy, a gdzie są wszystkie śpiochy, czapeczki i ubranka Twojego dziecka.

Będziesz też chciała, aby osoba wspierająca mogła szybko i łatwo znaleźć przedmioty, których potrzebujesz, a grzebanie w niezorganizowanej torbie może być czymś frustrującym podczas porodu.

Jeśli wybierzesz większą torbę, użyj siatek, woreczków lub przegródek do pakowania, aby ją uporządkować i ułatwić wszystkim życie! (I tak możesz chcieć spakować się do torby na pieluchy!).

Oto kilka opcji toreb, które uwielbiamy:

  • Duży kolorowy dodatek do pokoju szpitalnego, pełen kieszeni, które są wystarczająco duże, aby pomieścić wiele przedmiotów, z dodatkową przestrzenią w głównym obszarze, w której można schować ubrania lub wypełnić indywidualnymi kostkami do pakowania. Tak! Mówimy o torbie plażowej!
  • Podróżna torba na pieluchy – prawda jest taka, że prawdopodobnie możesz użyć swojej torby na pieluchy jako torby porodowej. Niektórzy ludzie zabierają do szpitala pełną torbę na pieluchy dla dziecka, ale ponieważ szpital zapewni ci większość zapasów, nie uważamy, że jest to konieczne.
  • Pełna kieszeni i przegródek, które ułatwiają porządkowanie, z pojemną główną przestrzenią na większe przedmioty! Torby turystyczne i trekkingowe idealnie spełnią tutaj swoje zadanie.

Jeśli potrzebujesz większej torby, aby zmieścić wszystkie przedmioty poporodowe i regeneracyjne, polecamy zwykłą walizkę lub prostą torbę marynarską, ale z przegrodami do pakowania, aby ułatwić organizację.

Podstawy torby szpitalnej – bluzki, bluzy dziecięce, śpiochy, chustki i apaszki niemowlęce – czy są potrzebne?

Co jest niezbędne w torbie szpitalnej? Czasem to mniej niż myślisz.

Aby przedstawić listę, powiem Ci coś, czego zwykle nie słyszysz: powinieneś spakować 2 torby szpitalne! Uwierz mi, to nie jest przepakowanie. To mądrzejsze pakowanie. Jak rozdzielić torby?

  1. Torba dla Ciebie i dziecka
  2. Torba regeneracyjna i poporodowa (z miejscem na brudne           ubrania)

Dlaczego 2 torby szpitalne?

W jednej dużej torbie może być trudno znaleźć to, czego potrzebujesz, zwłaszcza że prawdopodobnie później poprosisz kogoś, aby znalazł przedmioty, których potrzebujesz.

Upewnij się, że Twój partner lub osoba wspierająca wie, która torba jest, która i gdzie, co w niej leży.

Do szpitala weź torbę tylko na poród

Gdy dziecko się urodzi, pozwól opiekunowi zabrać drugą torbę, aby nie zajmowała miejsca na sali poporodowej, gdzie prawdopodobnie spędzisz kilka dni.

Podczas tej podróży partner będzie mógł zmienić podstawowe rzeczy, takie jak szczoteczka do zębów, a następnie wrócić do domu z niepotrzebnymi lub brudnymi.

Lista kontrolna torby szpitalnej dla mamy

Podzieliliśmy naszą listę kontrolną torby szpitalnej na sekcje. To ułatwi czytanie artykułu i organizację torby.

Torba porodowa dla mamy

Lista kontrolna torby szpitalnej dla mamy podczas porodu składa się głównie z elementów zapewniających komfort i potrzeb logistycznych.

Będziesz potrzebować „papierkowej roboty”, wszystkiego, co musi zostać przekazane lekarzowi, narzędzi, które pomogą Ci radzić sobie ze skurczami i wszystkiego, czego możesz chcieć natychmiast po urodzeniu dziecka. (Zazwyczaj oznacza to po prostu naładowany telefon komórkowy do zdjęć i słodka, kaloryczna przekąska w postaci batonika – chociaż niektóre mamy wolą kebaba).

Dowód tożsamości ze zdjęciem i dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne

Prawdopodobnie będziesz musiała wypełnić dokumenty dotyczące przyjęcia do szpitala (jeśli Twój szpital pozwala na to online, ZRÓB TO!).

Po przybyciu do szpitala przygotuj następujące przedmioty:

  • Twój dowód tożsamości ze zdjęciem,
  • dokument tożsamości ze zdjęciem partnera (jeśli dotyczy),
  • dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne.

Plan urodzenia – ważna „papierologia” do szpitala

Spisanie planu porodu to świetny sposób, aby upewnić się, że Twój zespół położnych dokładnie rozumie, czego od nich oczekujesz.

Obejmuje takie tematy, jak radzenie sobie z bólem, to co zrobisz z pępowiną czy łożyskiem i preferencje żywieniowe po urodzeniu dziecka.

Jeśli chodzi o podstawę torby szpitalnej, to jest to jedna rzecz, której nie chcesz zostawiać w domu!

Przed porodem zawsze porozmawiaj ze swoim lekarzem lub położną o swoich preferencjach, ale także zabierz ze sobą wydrukowany plan porodu. Pomaga on przypominać lekarzom o Twoich preferencjach i pomoże też Twojemu partnerowi w obronie Twoich potrzeb.

Oczyszczające chusteczki do twarzy i ciała

Poród to jeden wielki bałagan. Zwiększona ilość płynów ustrojowych jest związana z tym tematem.

Wzięcie prysznica może być przez chwilę wykluczone, więc dostęp do własnego zapasu chusteczek oczyszczających może być orzeźwiający. Zdecydowanie dodają świeżości szpitalnym zapachom. Stanowią świetny dodatek do każdej listy kontrolnej torby szpitalnej.

Telefon i ładowarka do telefonu

Od informowania przyjaciół i rodziny o procesie porodowym po uchwycenie pierwszych kilku chwil życia i przytulania noworodka, nie chcesz iść do szpitala bez telefonu komórkowego! A do tego potrzebujesz ładowarki.

Twój telefon będzie Twoim połączeniem ze światem zewnętrznym podczas pobytu w szpitalu.

Jeśli planujesz mieć znieczulenie zewnątrzoponowe, możesz również zabrać ze sobą książkę, tablet lub inne urządzenie, które pomoże uporać się z przestojami podczas porodu.

Coś, co pomoże Ci ze skurczami przedporodowymi

Wiele przyszłych mam skupia się wyłącznie na tym, czego będą potrzebować po narodzinach dziecka, ale jesteśmy tutaj, aby Ci powiedzieć, że przygotowanie do porodu to również wielka sprawa.

Jeśli chcesz poruszać się podczas porodu – nawet podczas jego części – posiadanie pod ręką narzędzi, które pomogą Ci poradzić sobie ze skurczami, może mieć ogromne znaczenie.

Oto nasze ulubione.

  • Piłka tenisowa – dla kobiet, u            których dochodzi do skurczów mięśni pleców, piłka tenisowa jest prostym i niedrogim narzędziem do radzenia sobie z            bólem. Po prostu poproś partnera, aby delikatnie masował piłką dolną część pleców dotkniętych bólem.
  • Olejki eteryczne – wiele matek przysięga na olejki eteryczne jako alternatywne techniki radzenia sobie z bólem. Wiele badań wykazało, że pomagają radzić sobie zarówno ze stresem, jak i bólem podczas porodu. Ale kochamy je również za sam zapach – mogą być relaksujące, a czasami zapachy szpitalne mogą stać się nieco denerwujące.
  • Piłka do skakania – niektóre kobiety decydują się siedzieć na piłce porodowej by ułatwić sobie pierwszy etap rodzenia.
  • Mały masażer – gdy partner masuje dolną część pleców za pomocą prostego         narzędzia do masażu, może to być niezwykle uspokajające podczas skurczów.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest wybór takich rzeczy, które Twoim zdaniem będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

Stylowa koszula porodowa

Nie jest to absolutna konieczność, ale… stały się ulubieńcem rodzących matek, choćby z powodu wygody i robienia zdjęć po urodzeniu dziecka.

Ponieważ mamy obsesję na punkcie wszystkiego, co może ułatwić poród, stylowa koszula porodowa będzie bardzo komfortowym ubraniem. Do tego możesz dokupić stylowy szlafrok dla dziecka, pledy, w jakie owiniesz je po porodzie czy otulacze.

Bardzo podstawowe przybory toaletowe

Nie będziesz spędzać czasu w sali porodowej martwiąc się o prysznic. Zalecamy jednak zabranie podstawowych rzeczy do szpitala lub centrum porodowego:

  • balsam do ust (konieczny),
  • pasta i szczoteczka do zębów,
  • płyn do płukania ust,
  • gumki do włosów.

Oczywiście, chcesz móc myć zęby, zwłaszcza jeśli masz długi poród lub zostaniesz na noc z powodu wywołanego porodu.

Balsam i płyn do płukania ust są uniwersalne. Twoja skóra stanie się sucha, a usta również, więc warto mieć te rzeczy. Jeśli zaczniesz odczuwać mdłości z powodu zapachu szpitalnego, możesz też wziąć balsam lub płyn do płukania ust i go powąchać.

Co spakować do torby szpitalnej dla dziecka? Śpiochy, szlafroki dziecięce i otulacze

Wiele mam zabiera do szpitala pełną torbę na pieluchy, ale uważamy, że to niepotrzebne.

W szpitalu dostaniesz wszystko, czego potrzebuje dziecko. Pieluchy, chusteczki, śpioszki, koce, czapki, skarpetki, mleko modyfikowane, laktator, nakładki na brodawki i wiele więcej. Tak więc jest naprawdę bardzo mało rzeczy do spakowania dla dziecka, których będzie potrzebować. Pamiętaj jednak o tym by zabrać ze sobą ubranka, takie jak śpiochy, szlafroki dla dzieci, rampersy chłopięce lub dziewczęce.

Jest też kilka rzeczy, które zalecamy dodatkowo zabrać, ale jest ich niewiele i można je łatwo zapakować do każdej torby lub zabrać ze sobą w razie potrzeby:

Oto elementy, które uwzględnimy:

  • fotelik samochodowy dla niemowląt (oczywiście nie w torbie, ale prawidłowo zamontowany w samochodzie przed udaniem się do szpitala),
  • 2-3 urocze stroje do zdjęć, w tym strój na wyjście do domu, taki jak śpiochy, czapki bawełniane dla dzieci czy bluzy dziecięce,
  • dane kontaktowe Twojego pediatry,
  • książeczka dla dzieci lub zestaw do odcisków stóp, jeśli chcesz natychmiast uchwycić te wspomnienia,
  • pledy i otulacz dla dziecka.

Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszych ubrań dla swojego malucha? Sprawdź wiele ciekawych propozycji od marki Bamarnicole! Mają tam wszystko, czego tylko potrzebujesz:

  • rampersy chłopięce,
  • szlafroki dziecięce,
  • szlafroki dla dzieci,
  • śpiochy,
  • otulacze,
  • pledy,
  • apaszki niemowlęce,
  • apaszki bawełniane,
  • apaszki dla dzieci,
  • chustki dziecięce,
  • czapki dziecięce,
  • czapki bawełniane dla dzieci,
  • poduszki niemowlęce,
  • półśpiochy,
  • bluzki dziecięce,
  • bluzki chłopięce,
  • bluzki dziewczęce,
  • bluzy dziecięce,
  • sukienki dziecięce,
  • legginsy dziecięce.

Nie stresuj się, co spakować do torby szpitalnej na poród

Kiedy pakujesz torbę do szpitala, nie stresuj się. Omówiliśmy to, czego potrzebujesz i szczerze, prawdopodobnie i tak weźmiesz więcej niż będziesz potrzebować. Zawsze możesz też poprosić swojego partnera o dowiezienie lub zabranie od Ciebie jakichś rzeczy do domu.

 

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this